Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij


Działalność

Human resources

Iwona Czajka
Dyrektor ds. HR

A prywatnie...

Moja starsza córka Kasia przez jakiś czas była jedynym dzieckiem w rodzinie. Kiedy zbliżały się nasze pierwsze wspólne święta Bożego Narodzenia, cała rodzina zalała mnie pytaniami o prezent dla niej. Zobaczyłam, ile osób zabiega o jedno małe dziecko. Dopadła mnie refleksja: jest wiele dzieci, o których nikt nawet nie pomyśli.

Niedaleko mnie, w Gnieźnie, był Dom Samotnej Matki. Poszłam tam z misją: chcę zorganizować coś dla dzieci z tego domu. Wyszłam z zapisaną odręcznie kartką w kratkę. Były na niej imiona czternaściorga dzieci i ich wiek. Od razu zaczęłam poszukiwania osób, które mogłabym w moją akcję włączyć. Znalazłam chętnych z rodziny i przyjaciół. Zrobiliśmy paczki. Kiedy zawieźliśmy je i zostawialiśmy pod choinką, poczułam, że zrobiliśmy coś dużego i że na tym się nie może skończyć.

Następnego roku, kiedy zbliżały się Święta, zaczęłam wcześniej się przygotowywać i rozmawiać z koleżankami i kolegami z pracy. I tak zaczęłam moim pomysłem zarażać innych. Dostawałam coraz więcej pytań o to, co kupować „naszym” dzieciom. Wymyśliliśmy, że dzieci zaczną pisać listy do Gwiazdora, w których opiszą swoje marzenia. Pojawiła się też zasada: prezenty kupujemy w tej samej, z góry ustalonej kwocie.

Akcję prowadzę od 2002 roku. Aktualnie bierze w niej udział dwudziestu koordynatorów. Działamy między innymi w: Toruniu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Gnieźnie, Szczecinie, Katowicach.

Na pierwszej liście, tej spisanej na kartce z zeszytu, było czternaścioro dzieci – w grudniu 2014 roku było ich już 3160.

Mieliśmy mały problem z nazwą. Do większości dzieci w Polsce z prezentami przychodzi święty Mikołaj, Gwiazdora znają tylko wielkopolskie dzieci. Najwięcej wątpliwości było w Warszawie. Tam Gwiazdor kojarzył się tylko z gwiazdą filmową. Podjęliśmy jednak decyzję, że zostawiamy wspólną nazwę dla całej Polski.
To Akcja Gwiazdor. Często jednak dodajemy: nazwa pochodzi z Wielkopolski.

 

Zobacz także


 • WSB liderem rankingów

  Grupa WSB to najbardziej ceniona przez pracodawców grupa uczelni w Polsce – (ranking uczelni niepublicznych Wprost nr 14/2014).
  W tegorocznym rankingu uczelni wyższych tygodnika „WPROST” Wyższe Szkoły Bankowe zostały ocenione jako najbardziej ceniona przez pracodawców grupa uczelni w Polsce, tym samym zajmując 4 miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych. Tygodnik "WPROST" przygotował także ranking studiów MBA. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu z programem Executive MBA zajęła w nim 7 miejsce.

  Również miesięcznik Home&Market przygotował ranking uczelni wyższych, uwzględniając zarówno uczelnie publiczne, jak i niepubliczne.
  Najważniejsze kryterium brane pod uwagę w rankingu to możliwości edukacji na uczelni.

  Wyniki rankingu:
  WSB w Toruniu miejsce 5, nr 1 w województwie kujawsko-pomorskim
  WSB w Poznaniu miejsce 6, nr 1 w Wielkopolsce
  WSB we Wrocławiu miejsce 9, nr 1 w województwie dolnośląskim
  WSB w Gdańsku miejsce 11, nr 1 w województwie pomorskim.

  Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia jest założycielem Grupy Wyższych Szkół Bankowych.