Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij

DziałalnośćDziałalność

Nowe projekty biznesowe

Justyna Lepka
Dyrektor ds. nowych projektów biznesowych

A prywatnie...

Bardzo lubię uczyć się języków obcych.

Pierwszy był niemiecki. Język, który ze względu na brzmienie na początku mi się nie podobał. Twardy i niemelodyjny. To nie zachęcało do nauki. Trafiłam jednak na świetną, siedemdziesięcioletnią nauczycielkę starej daty. Dystyngowaną, elegancką i wymagającą. Ale przede wszystkim kochającą język niemiecki. I ona mnie swoją miłością zaraziła. Miałam ogromną satysfakcję, gdy dostałam się na studia w Niemczech.

Angielskiego uczyłam się zupełnie inaczej. Trochę w liceum i trochę na studiach. Najwięcej jednak nauczyłam się w praktyce, w czasie jednego z projektów zawodowych. Przy jego realizacji pracowały osoby różnych narodowości i podstawowym językiem, w którym się komunikowaliśmy, był właśnie angielski. Wtedy nabyłam biegłości w komunikacji biznesowej.

A hiszpański? Zawsze bardzo mi się podobał. Zaczęłam poznawać go na studiach. Potem długo uczyłam się sama i na lekcjach indywidualnych. Teraz uczy mnie zakochana w kulturze Ameryki Łacińskiej dziennikarka i pilotka wycieczek po Ameryce Południowej. Szukam sposobów na to, aby nauka była jednocześnie przyjemnością. Oglądam filmy o tej kulturze, zwyczajach tam panujących, o historii czy problemach społecznych Ameryki Południowej. Lubię też filmy fabularne i prasę hiszpańskojęzyczną. Zdecydowanie nie jest to nauka typowo podręcznikowa i bezmyślne wkuwanie słówek.

Polecam mate tereré!
Idealny na lato, orzeźwiający napój popularny w Ameryce Południowej, przyrządzany na bazie yerba mate z dodatkiem soku z cytrusów, podawany z lodem.

Najprostszy przepis to:

 • Do dzbanka wsypać yerba mate do 1/3 wysokości
 • Zalać zimną wodą, dodać sok z dwóch limonek, cytryn lub grejpfruta.
 • Dodać kostki lodu, ewentualnie brązowy cukier.
 • Poczekać chwilę, aż napar naciągnie.
 • Nalewać do szklanek powoli, przez sitko lub pić przez „bombillę” (specjalną rurkę zakończoną na dole
     filtrem).

 

Zobacz także


 • WSB liderem rankingów

  Grupa WSB to najbardziej ceniona przez pracodawców grupa uczelni w Polsce – (ranking uczelni niepublicznych Wprost nr 14/2014).
  W tegorocznym rankingu uczelni wyższych tygodnika „WPROST” Wyższe Szkoły Bankowe zostały ocenione jako najbardziej ceniona przez pracodawców grupa uczelni w Polsce, tym samym zajmując 4 miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych. Tygodnik "WPROST" przygotował także ranking studiów MBA. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu z programem Executive MBA zajęła w nim 7 miejsce.

  Również miesięcznik Home&Market przygotował ranking uczelni wyższych, uwzględniając zarówno uczelnie publiczne, jak i niepubliczne.
  Najważniejsze kryterium brane pod uwagę w rankingu to możliwości edukacji na uczelni.

  Wyniki rankingu:
  WSB w Toruniu miejsce 5, nr 1 w województwie kujawsko-pomorskim
  WSB w Poznaniu miejsce 6, nr 1 w Wielkopolsce
  WSB we Wrocławiu miejsce 9, nr 1 w województwie dolnośląskim
  WSB w Gdańsku miejsce 11, nr 1 w województwie pomorskim.

  Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia jest założycielem Grupy Wyższych Szkół Bankowych.