banner

Akcja charytatywna
im. Eli Bednarkiewicz

Działania CSR TEB Akademia

O Eli

Ela Bednarkiewicz –  przez wiele lat była dyrektorem ds. PR w TEB Akademii. Zawodowo – inspirująca, kreatywna, profesjonalna. Do tego wrażliwa na potrzeby drugiego człowieka, empatyczna, wzbudzająca zaufanie. Znała smutki i radości otaczających ją osób, dla wielu była przyjaciółką, powiernikiem.
Z wykształcenia - pedagog, z zawodu - PR-owiec, z pasji - reportażystka (kształcona w Szkole Reportażu Mariusza Szczygła), fotografka, miłośniczka street art-u...uważna obserwatorka, zawsze gotowa wyciągnąć pomocną dłoń.

Otwarta, ciekawa ludzi i świata. Obserwowała, fotografowała, pisała,
słuchała i pomagała.

Bliskie jej sercu były przede wszystkim dzieci – potrafiła je zrozumieć, adekwatnie pomóc i zaangażować wiele osób do niesienia pomocy. Potrafiła „porwać ludzi” dla sprawy.

Odeszła w czerwcu 2017 roku, po walce z chorobą nowotworową. W historii TEB Akademii, a przede wszystkim w pamięci jej koleżanek i kolegów z pracy pozostanie na zawsze jako człowiek wyjątkowy, nie do zastąpienia.

Jej inicjatywy i pomysły
żyją do dziś.

Zostało wiele dobra.

O akcji

Akcja charytatywna im. Eli Bednarkiewicz zrodziła się z potrzeby serc jej koleżanek i kolegów, ze swego rodzaju tęsknoty za jej dobrą energią. Empatia, dobro i człowiek – to trzy najważniejsze wartości, które stawiamy w centrum akcji, ponieważ wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka i dzielenie się dobrem to to, czego uczyliśmy się od Eli.
Ela często przynosiła do naszej firmy różne inicjatywy i pomysły na pomoc dzieciom - z dziećmi z domu dziecka rozegraliśmy mecz piłki nożnej, innym razem wystawiliśmy dla nich przedstawienie, według scenariusza napisanego przez Elę. 
Chcemy nadal nieść dobro tym, którzy na co dzień go nie doświadczają.

Celem akcji jest realna pomoc finansowa dla inicjatywy lub instytucji charytatywnej, której działalność poświęcona jest dzieciom.
Zadaniem osób, biorących udział w akcji jest znalezienie inicjatywy, którą warto wesprzeć i przygotowanie zgłoszenia w oryginalnej, kreatywnej formie.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, jury wybierze jedną inicjatywę, która otrzyma wsparcie w kwocie 10 000 zł. Następnie inicjatywa ta stanie się celem zbiórki pieniężnej, prowadzonej wśród pracowników Grupy TEB Akademia.

1 czerwca

29 czerwca

8 lipca

20 lipca

31 lipca

start akcji

końcowy termin zgłoszeń

wybór zwycięskiej inicjatywy

start „zbiórki” w Grupie TEB Akademia

zakończenie akcji

Aktualności

Sprawdź, co dzieje się w pierwszej edycji Akcji

Adres wideo

Jaką Przyjaciółką była Ela?

W kolejnym odcinku cyklu Poznaj Elę, Ania Czarkowska opowie o Przyjaźni. O trwałej, prawdziwej więzi, która łączyła ją z Elą. 

Kreatywna forma - czyli co?

W Akcji charytatywnej im. Eli zaplanowaliśmy element konkursu. To kreatywna forma, która ma wyróżnić Twoje zgłoszenie spośród innych. Jak to zrobić? 
Możesz przygotować prezentację ze zdjęć, krótki film, w którym wystąpisz Ty lub przedstawiciele organizacji, której chcesz pomóc; możesz przygotować pracę plastyczną a nawet napisać tekst - krótki reportaż o inicjatywie, którą chcesz wesprzeć albo ludziach, którym chcesz pomóc. 
Nad zgłoszeniem możesz pracować samodzielnie lub w zespole. 
Masz czas do 29 czerwca!

 

Adres wideo

Poznaj Elę - mówi Piotr Lisiecki

Kolejny film z cyklu Poznaj Elę przybliży Wam nieco postać Eli jako PR-owca, kreatywnej, inspirującej koleżanki z pracy. 
Wspomnieniami dzieli się Piotr Lisiecki.

Wchodzę w to!

Jak wziąć udział w akcji?
Rozejrzyj się dookoła, znajdź inicjatywę lub instytucję charytatywną, której celem jest pomoc dzieciom. Sprawdź, czy ta instytucja może przyjąć darowiznę. Następnie przygotuj zgłoszenie - prezentację, film, tekst na temat działalności, którą chcesz wesprzeć. Zgłoszenie prześlij na adres: [email protected] i czekaj cierpliwie na wyniki konkursu.

 

START!!!

1 czerwca ruszyła pierwsza edycja Akcji charytatywnej im. Eli Bednarkiewicz. Jest to inicjatywa szczególna ze względu na patronkę akcji - Elę, której postać i wartości chcemy mieć na stałe w naszej pamięci, w pamięci naszej firmy. Poprzez zaangażowanie w akcję - pomoc dzieciom - chcemy spożytkować dobrą energię, którą pozostawiła wśród nas Ela.

Adres wideo

Poznaj Elę - cykl historii osobistych

Cykl Poznaj Elę to filmy i wypowiedzi tekstowe pracowników TEB Akademia, które są bezcenną pamiątką po Eli, jej żywym obrazem, pełnym emocji i osobistych historii. To namiastka tego, co na co dzień w życie naszej firmy i ludzi wnosiła Ela.
Swoimi wspomnieniami dzieli się Paweł Zeller.