Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij


Działalność

Rozwój sieci

Krzysztof Kamiński
Dyrektor ds. rozwoju sieci

Do zadań Działu Rozwoju Sieci należy:

 • opracowanie strategii i inicjowanie rozwoju terytorialnego
     Grupy Wyższych Szkół Bankowych
 • planowanie, koordynacja i wsparcie procesu wprowadzenia na rynek
     nowych uczelni
 • audyt i inicjowanie rozwoju nowopowstałych uczelni bądź ich wydziałów
     zamiejscowych
 • wyszukiwanie uczelni w celu dokonania fuzji lub przejęcia
 • koordynowanie prac w zakresie due dilligence.

 

A prywatnie...

W górach jest wszystko, co kocham

Podobno moich rodziców w czasie wycieczki w Dolinie Chochołowskiej złapał deszcz. Zaszyli się w jaskini, no i... tak to się zaczęło.

Już w szkole podstawowej pociągała mnie aura górskich tajemnic, wspinaczki i taterników, którzy pokonują niedostępne szlaki.

Najpierw pojechałem na wycieczkę szkolną w Tatry. Potem na obóz w Sudety. Tam chodził z nami przewodnik Boguś Stecki. To był mój pierwszy kontakt z człowiekiem gór. To on nas przeprowadził przez masyw Śnieżnika. Rok później był z nami w Pieninach. Tak zaczęła się moja prawdziwa miłość do gór. Spodobało mi się to, że jest tam trasa, jest cel, wysiłek, ale jest i satysfakcja. Widok panoramy nie był dla mnie istotny. Wtedy bardziej fascynowały mnie rośliny, jakie po drodze mijaliśmy. Moją ulubioną był w tamtym okresie kopytnik. Lubiłem swobodę. Podobało mi się wędrowanie swoim szlakiem, niekoniecznie wytyczonym.

Od tego czasu przeszedłem ich kilometry, wspiąłem się na wiele szczytów. To, co znajduję w górach, to przestrzeń, którą odbieram jako wolność, i satysfakcja. To radość z tego, że coś pokonałem. Może swoje zwątpienie czy zmęczenie? Czasem po prostu samego siebie i swoje słabości. A na końcu tej walki jest sukces. I radość.

Najbliższy jest mi tradycyjny etos taternika-alpinisty, oparty na pokoleniu Pokutników. Cenię takie wartości, jak: braterstwo, współodpowiedzialność i wyczyn, czyli cel. Cel jednak nie jest dla mnie pierwszoplanowy, ważniejsza jest droga. Nie postawiłbym też nigdy realizacji indywidualnego celu wyżej niż odpowiedzialność za partnera.

Moim bohaterem jest między innymi George Mallory. To on na pytanie, dlaczego postanowił wejść na Mount Everest, odpowiedział "Ponieważ istnieje". Słowa te padły w 1923 r. Do dzisiaj nie wiadomo, czy Mallory tak naprawdę wszedł na Everest, czy nie. Ja wierzę, że tak.

Zobacz także


 • WSB liderem rankingów

  Grupa WSB to najbardziej ceniona przez pracodawców grupa uczelni w Polsce – (ranking uczelni niepublicznych Wprost nr 14/2014).
  W tegorocznym rankingu uczelni wyższych tygodnika „WPROST” Wyższe Szkoły Bankowe zostały ocenione jako najbardziej ceniona przez pracodawców grupa uczelni w Polsce, tym samym zajmując 4 miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych. Tygodnik "WPROST" przygotował także ranking studiów MBA. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu z programem Executive MBA zajęła w nim 7 miejsce.

  Również miesięcznik Home&Market przygotował ranking uczelni wyższych, uwzględniając zarówno uczelnie publiczne, jak i niepubliczne.
  Najważniejsze kryterium brane pod uwagę w rankingu to możliwości edukacji na uczelni.

  Wyniki rankingu:
  WSB w Toruniu miejsce 5, nr 1 w województwie kujawsko-pomorskim
  WSB w Poznaniu miejsce 6, nr 1 w Wielkopolsce
  WSB we Wrocławiu miejsce 9, nr 1 w województwie dolnośląskim
  WSB w Gdańsku miejsce 11, nr 1 w województwie pomorskim.

  Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia jest założycielem Grupy Wyższych Szkół Bankowych.