Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij


Działalność

Zarządzanie marką

dr Paweł Zeller
Dyrektor ds. marki

A prywatnie...

Amelia Poulain to główna bohaterka francuskiego filmu z 2001 roku w reżyserii Jean-Pierra’a Jeunet pt. "Amelia". Bohaterka w nietypowy sposób rozwiązuje na pozór zwyczajne kłopoty osób, które spotyka, z którymi mieszka i które otaczają ją w życiu codziennym. A wszystko to w przemyślanych w najdrobniejszych detalach aranżacjach i strojach. Kolejni bohaterowie filmu wprowadzani są poprzez przedstawianie tego, co lubią, oraz tego, czego nie lubią. Oryginalność scenariusza, scenografii i zdjęć zostały docenione przez ponad sto siedemdziesiąt milionów widzów na całym świecie. Co łączy mnie z "Amelią"?

Chodzenie na przekór stereotypom i utartym schematom.

 • Po pierwsze - od około dwudziestu lat zbieram guziki znalezione na ulicy, mam ich już ponad tysiąc
 • Po drugie - lubię obserwować samochody, które mają uszkodzone podwozie. Jeśli widzę takie auto,
     długo za nim jadę
 • Po trzecie - w szkole i na studiach siadałem z przodu sali. Nie dlatego że chciałem być pupilkiem,
     ale na przekór innym
 • Po czwarte - w okresie kawalerskim stałem się kolekcjonerem much, muszników i krawatów. Tych,
     których podczas oczepin inni kawalerowie unikali jak ognia
 • Po piąte - umawiając się na spotkania czy nastawiając budzik, zawsze wyznaczam nie pełne
     godziny, ale np. 7:22 lub 6:57.

 

W przypadku zarządzania marką wyróżnienie jest jednym z podstawowych terminów odnoszącym się do powiedzenia Jacka Trouta "Wyróżnij się lub zgiń". Zabawa w poszukiwanie wyróżników własnej osoby to ciekawe zajęcie. Znalezienie cech specyficznych tylko dla siebie wcale nie jest takie łatwe. Zachęcam do spróbowania! Wcześniej jednak obowiązkowo trzeba zapoznać się z losami Amelii Poulain.

Zobacz także


 • WSB liderem rankingów

  Grupa WSB to najbardziej ceniona przez pracodawców grupa uczelni w Polsce – (ranking uczelni niepublicznych Wprost nr 14/2014).
  W tegorocznym rankingu uczelni wyższych tygodnika „WPROST” Wyższe Szkoły Bankowe zostały ocenione jako najbardziej ceniona przez pracodawców grupa uczelni w Polsce, tym samym zajmując 4 miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych. Tygodnik "WPROST" przygotował także ranking studiów MBA. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu z programem Executive MBA zajęła w nim 7 miejsce.

  Również miesięcznik Home&Market przygotował ranking uczelni wyższych, uwzględniając zarówno uczelnie publiczne, jak i niepubliczne.
  Najważniejsze kryterium brane pod uwagę w rankingu to możliwości edukacji na uczelni.

  Wyniki rankingu:
  WSB w Toruniu miejsce 5, nr 1 w województwie kujawsko-pomorskim
  WSB w Poznaniu miejsce 6, nr 1 w Wielkopolsce
  WSB we Wrocławiu miejsce 9, nr 1 w województwie dolnośląskim
  WSB w Gdańsku miejsce 11, nr 1 w województwie pomorskim.

  Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia jest założycielem Grupy Wyższych Szkół Bankowych.