Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij


Grupa kapitałowa

Towarzystwo Edukacji Bankowej SA jest jedną z największych niepaństwowych instytucji edukacyjnych w Polsce. Ze wzglądu na swoją strukturę, zakres działalności oraz charakter, jest nie mającą sobie równych organizacją w Europie Wschodniej.

To właśnie Towarzystwo Edukacji Bankowej powołało do życia firmę Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia i i uczyniło z niej założyciela::

 • Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku
 • Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu
 • Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu
 • Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu

wraz z wydziałami zamiejscowymi.

Wyższe Szkoły Bankowe wraz z wydziałami zamiejscowymi obecne są już w 10 miastach. Poza jednostkami macierzystymi, WSB oferuje studia podyplomowe w Łodzi.

Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia przeprowadziło włączenia następujących wyższych uczelni w struktury WSB:

W 2012 r.
Włączenie Wyższej Szkoły Ekonomiczno - Turystycznej w Szczecinie w struktury Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu
Włączenie Wyższej Szkoły Zarządzania i Finansów we Wrocławiu w struktury Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu

W 2013 r.
Włączenie Szkoły Wyższej Prawa i Dyplomacji w Gdyni w struktury Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku
Włączenie Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Turystyki i Zarządzania w struktury Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu

TEB Edukacja sp. z o.o. należy do największej w Polsce grupy podmiotów działających w branży edukacyjnej - Grupy TEB, założonej przez Towarzystwo Edukacji Bankowej SA. W jej skład wchodzi także TEB Akademia sp. z o.o. będąca założycielem Wyższych Szkół Bankowych w 9 miastach.

TEB Edukacja sp. z o.o. prowadzi oddziały w 47 miastach w Polsce i oferuje kształcenie na poziomie szkolnictwa policealnego i średniego oraz profesjonalnych szkoleń. Naszą misją jest tworzenie, dostarczanie i rozwój nowoczesnych, wysokiej jakości usług edukacyjnych, doradczych i marketingowych w celu podnoszenia konkurencyjności polskiej gospodarki.

Działalność TEB Edukacja skupia się na kształceniu zawodowym oferowanym w szkołach policealnych i technikach dla młodzieży. Kompleksowo także przygotowujemy do zdobycia zawodu proponując podstawowe i specjalistyczne kursy i szkolenia. Kierujemy je nie tylko do naszych słuchaczy w celu zdobycia dodatkowych kwalifikacji w wybranym zawodzie, ale również do szerokiego grona odbiorców, którzy spośród szerokiej oferty kursowej z pewnością znajdą odpowiedni kurs dla siebie.

Oddziały TEB Edukacja dysponują profesjonalnymi pracowniami, m.in. do nauki zawodów medycznych, kosmetycznych i informatycznych. 18-letnie doświadczenie w nauczaniu zawodów, profesjonalna baza dydaktyczna oraz ponad 85 000 absolwentów w szkołach policealnych to dowody na to, że jesteśmy solidnym partnerem edukacyjnym.

Zobacz także


 • WSB liderem rankingów

  Grupa WSB to najbardziej ceniona przez pracodawców grupa uczelni w Polsce – (ranking uczelni niepublicznych Wprost nr 14/2014).
  W tegorocznym rankingu uczelni wyższych tygodnika „WPROST” Wyższe Szkoły Bankowe zostały ocenione jako najbardziej ceniona przez pracodawców grupa uczelni w Polsce, tym samym zajmując 4 miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych. Tygodnik "WPROST" przygotował także ranking studiów MBA. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu z programem Executive MBA zajęła w nim 7 miejsce.

  Również miesięcznik Home&Market przygotował ranking uczelni wyższych, uwzględniając zarówno uczelnie publiczne, jak i niepubliczne.
  Najważniejsze kryterium brane pod uwagę w rankingu to możliwości edukacji na uczelni.

  Wyniki rankingu:
  WSB w Toruniu miejsce 5, nr 1 w województwie kujawsko-pomorskim
  WSB w Poznaniu miejsce 6, nr 1 w Wielkopolsce
  WSB we Wrocławiu miejsce 9, nr 1 w województwie dolnośląskim
  WSB w Gdańsku miejsce 11, nr 1 w województwie pomorskim.

  Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia jest założycielem Grupy Wyższych Szkół Bankowych.