Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij


Historia TEB Akademia

1994 - Początki

Do życia powołane zostaje Towarzystwo Edukacji Bankowej S.A. – pierwszy cel stawiany przed firmą
to założenie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. W sierpniu pozytywna decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej staje się podstawą do uruchomienia pierwszego naboru w uczelni. Oferta dla studentów
to studia licencjackie na zaledwie jednym kierunku – Finanse i Bankowość.

 

1995 - Studia podyplomowe

Towarzystwo Edukacji Bankowej zdobywa cenne doświadczenia na polu kształcenia osób pracujących.
W Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu zostają uruchomione studia podyplomowe.

 

1996 - Pierwsze projekty z Unii Europejskiej

Na 8 lat przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej – pierwsza szkoła wyższa założona przez TEB
już działa w ramach projektów unijnych. WSB w Poznaniu w porozumieniu z Helsinki School of Economics wprowadza program TEMPUS-PHARE „Teaching Economists for Polish Economy Joining Europe”

 

1997 - Nowe ustawy, nowe plany

W czerwcu tego roku sejm uchwala nowe prawo regulujące działalność wyższych szkół zawodowych. TEB-owscy eksperci wnikliwie analizują je i przystępują do tworzenia wniosków o stworzenie nowych uczelni.

 

1998 - Rozwój terytorialny

Cztery nowe jednostki dydaktyczne w czwartym roku istnienia firmy. To cel jaki udało się osiągnąć TEB S.A. Rok 1998 to rok założenia trzech nowych szkół wyższych w Gdańsku, Toruniu i Wrocławiu oraz powołania Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie WSB w Poznaniu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt otworzenia uczelni w Toruniu. Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu była pierwszą niepaństwową uczelnią w tym mieście.

 

1999 - Inwestycje w bazę dydaktyczną

Pierwsza rekrutacja w nowych uczelniach zakończyła się dużym sukcesem. Przed kolejną konieczne
są odpowiednie inwestycje. TEB kupuje i remontuje biurowiec w samym centrum Torunia. Stanie się on nową siedzibą WSB w Toruniu. TEB inwestuje również w bazę dydaktyczną pozostałych uczelni. W sierpniu tego roku WSB w Poznaniu, jako pierwsza uczelnia założona przez TEB uzyskuje uprawnienia magisterskie.

 

2000 - nowe obszary wiedzy gospodarczej

Rok ten szczególnie dobrze został zapamiętany przez kadrę menedżerską interesującą się Wyższymi Szkołami Bankowymi. Poznańska uczelnia uruchamia we współpracy z Helsinki School of Economics program Executive MBA oraz uzyskuje uprawnienia do prowadzenia studiów na kierunku Zarządzanie
i marketing.

 

2001 - zdobyć rynek pracy

Nawet najlepsze wykształcenie nie jest wiele warte bez pozycjonowania absolwentów na rynku pracy.
W 2001 roku założone przez TEB szkoły wyższe otwierają Biura Karier. Dzięki porozumieniu i współpracy oferują studentom szansę na karierę na terenie całego kraju.

 

2002 - najważniejszy jest student

W roku 2002 Wyższe Szkoły Bankowe w porozumieniu z TEB opracowują nowatorski program „Very Important Student” w jego ramach studenci mogą: uczyć się za darmo już od pierwszego semestru studiów, zdobyć ciekawą pracę dzięki pomocy biur karier oraz korzystając z paszportu WSB zmienić macierzystą uczelnię w trakcie studiów bez zbędnych formalności i kosztów.

 

2003 - nie tylko kierunki biznesowe

Rok ten zapisał się jako jeden z ważniejszych w rozwoju oferty uczelni założonych przez TEB.
W tym właśnie roku Wyższe Szkoły Bankowe wprowadzają kierunki spoza obszaru ściśle biznesowego. Jako pierwsze pojawiają się kierunki informatyczne.

 

2004 - w lidze międzynarodowej

Najstarsza z założonych przez TEB uczelni – Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu otrzymuje dla prowadzonego wspólnie z Helsinki School Of Economics programu Executive MBA akredytacje Association of MBA’s. Tym samym dołącza do grona najlepszych programów na świecie.

 

2005 - dla Polski i Europy

W niecały rok po przystąpieniu Polski do UE szkoły wyższe założone przez TEB stały się bardzo istotnym partnerem w programach związanych z rozwojem zasobów ludzkich.

 

2006 - dla rozwoju naukowego i biznesowego

Rok 2006 to rok przyznania nowych ważnych uprawnień dla szkół założonych przez TEB. Wyższe Szkoły Bankowe w Toruniu, Wrocławiu i Gdańsku otrzymują uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia.
W tym roku powstają też pierwsze akademickie inkubatory przedsiębiorczości.

 

2007 - w Opolu i Bydgoszczy

W roku 2007 dwa nowe miasta pojawiły się na mapie TEB-u, założyciela szkół wyższych. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu otworzyła wydział w Opolu natomiast Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu wydział w Bydgoszczy.

 

2008 - w Szczecinie

Plany ekspansji udało się w tym roku zrealizować WSB w Poznaniu. Do dwóch wydziałów uczelni
w Poznaniu i Chorzowie dołącza nowy Wydział Ekonomiczny w Szczecinie.

 

2009 - obecnie

Obecnie szkoły wyższe założone przez TEB Akademia działają w 8 miastach Polski. Oferują studia I stopnia, studia II stopnia, studia podyplomowe oraz Executive MBA. Od początku istnienia uczelniom zaufało ponad
60 tysięcy studentów i słuchaczy. Kierunki na których kształcą to m.in. Finanse i rachunkowość, Zarządzanie, Logistyka, Stosunki międzynarodowe, Europeistyka, Informatyka i ekonometria, Politologia, Administracja i wiele innych.

Zobacz także


 • WSB liderem rankingów

  Grupa WSB to najbardziej ceniona przez pracodawców grupa uczelni w Polsce – (ranking uczelni niepublicznych Wprost nr 14/2014).
  W tegorocznym rankingu uczelni wyższych tygodnika „WPROST” Wyższe Szkoły Bankowe zostały ocenione jako najbardziej ceniona przez pracodawców grupa uczelni w Polsce, tym samym zajmując 4 miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych. Tygodnik "WPROST" przygotował także ranking studiów MBA. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu z programem Executive MBA zajęła w nim 7 miejsce.

  Również miesięcznik Home&Market przygotował ranking uczelni wyższych, uwzględniając zarówno uczelnie publiczne, jak i niepubliczne.
  Najważniejsze kryterium brane pod uwagę w rankingu to możliwości edukacji na uczelni.

  Wyniki rankingu:
  WSB w Toruniu miejsce 5, nr 1 w województwie kujawsko-pomorskim
  WSB w Poznaniu miejsce 6, nr 1 w Wielkopolsce
  WSB we Wrocławiu miejsce 9, nr 1 w województwie dolnośląskim
  WSB w Gdańsku miejsce 11, nr 1 w województwie pomorskim.

  Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia jest założycielem Grupy Wyższych Szkół Bankowych.