Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij


Zespół TEB Akademia

Jeśli cel bez planu jest tylko życzeniem to czym jest firma bez ludzi? W TEB Akademia mamy cel, mamy plan
i mamy zespół. Naszą misję realizuje ponad 80 osób w dziewięciu oddziałach w Polsce: w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Toruniu, Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu, Opolu i Chorzowie.

Wyróżnia ich wspólny cel i wspólne patrzenie w tym samym kierunku. To zespół profesjonalistów z takich dziedzin jak:

 • zarządzanie
 • finanse
 • analiza i strategia
 • współpraca międzynarodowa
 • współpraca akademicka
 • projekty unijne
 • technologie informatyczne i informacyjne
 • e-biznes
 • marketing i public relations


To ludzie, którzy nie tylko świetnie wiedzą czego chcą. Równie dobrze wiedzą jak to osiągnąć. Otwarci na nowe doświadczenia i rozwój, twórczy, skuteczni i pełni pasji.

Dzięki im każdy cel możliwy jest do osiągnięcia, każdy plan możliwy do realizacji."Co, prócz miejsca pracy,  łączy ludzi, dzięki którym powstały Wyższe Szkoły Bankowe? To zespół przedsiębiorczych, zaangażowanych i kreatywnych ludzi.  Podjęta przez nich Inicjatywa jest powodem do szczególnego uznania ale i szczególnej dbałości. Dlatego też zbudowanie partnerskich relacji pomiędzy założycielem i uczelniami stało się misją TEB Akademia.
Na czele Uczelni stoją znakomici menadżerowie,  osoby z wieloletnim doświadczeniem, zaangażowane, chętnie podejmujące nowe wyzwania. Dzięki takiej postawie  i takim ludziom Wyższe Szkoły Bankowe doskonale radzą sobie na rynku, rozwijają się korzystając z doświadczeń, pomysłowości i najlepszych praktyk organizacyjnych wypracowywanych w Grupie.
Działania te wspierane są przez zespół pracowników TEB Akademia - zespół osób o wysokich umiejętnościach zawodowych pracujących w kreatywnym środowisku. W takich warunkach tworzy się i rozwija grupa profesjonalnych menedżerów edukacji akademickiej."

Paweł Zygarłowski
Prezes Zarządu, Dyrektor Pionu Finansów, Organizacji i Technologii Informacyjnych
„Jako założyciel uczelni, Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia aktywnie kształtuje politykę Grupy WSB w zakresie partnerstw międzynarodowych. Umiędzynarodowienie jest jednym z filarów budowy pozycji akademickiej Wyższych Szkół Bankowych w Polsce. WSB współpracują realnie, a nie tylko na papierze ze 100 uczelniami z 25 krajów na całym świecie. Prowadzą kilka prestiżowych programów MBA we współpracy z Amerykanami i Finami, a przygotowują się do kolejnych z Brytyjczykami.
Kanon sprowadzający się do wymiany studentów w ramach Erasmusa, mamy już dobrze opanowany: w WSB studiują Niemcy, Hiszpanie, Holendrzy, Turcy, Bułgarzy, a także Chińczycy czy Ormianie.
Wśród visiting professors są Amerykanie, Brytyjczycy i Kanadyjczycy, a do największych sukcesów należy pozyskanie do koordynowanego przez WSB w Poznaniu konsorcjum naukowego Uniwersytetu w Cambridge”. 

Maciej Kolasiński
Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Pionu Rozwoju Akademickiego

   


„Nie możesz mówić, że twoja firma jest świetna, jeżeli nie jest świetna w marketingu”. To słowa Polly LaBarre. Zintegrowana komunikacja marketingowa, strategiczne rozwiązania oraz zespół fachowców to jedne z wyróżników rynkowych Wyższych Szkół Bankowych. Według Richarda Dow „Cztery podstawowe elementy marketingu usług to: ludzie, ludzie, ludzie i jeszcze raz ludzie”. W TEB Akademia udało nam się stworzyć świetny zespół ludzi, którzy do pracy podchodzą z entuzjazmem. Nowe wyzwania głównie stawiamy sobie sami, taka jest bowiem rola liderów, jednak wiele z nich dorzuca nam rynek. Znana, rozpoznawalna i prestiżowa marka, rozwój sieci, podnoszenie jakości i konkurencyjności usługi edukacyjnej to nasze drogowskazy na najbliższe lata. Współpraca z Wyższymi Szkołami Bankowymi jest inspirującą przyjemnością, która zobowiązuje nas do jeszcze większej kreatywności i efektywności.

Piotr Lisiecki
Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży

   

Zobacz także


 • WSB liderem rankingów

  Grupa WSB to najbardziej ceniona przez pracodawców grupa uczelni w Polsce – (ranking uczelni niepublicznych Wprost nr 14/2014).
  W tegorocznym rankingu uczelni wyższych tygodnika „WPROST” Wyższe Szkoły Bankowe zostały ocenione jako najbardziej ceniona przez pracodawców grupa uczelni w Polsce, tym samym zajmując 4 miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych. Tygodnik "WPROST" przygotował także ranking studiów MBA. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu z programem Executive MBA zajęła w nim 7 miejsce.

  Również miesięcznik Home&Market przygotował ranking uczelni wyższych, uwzględniając zarówno uczelnie publiczne, jak i niepubliczne.
  Najważniejsze kryterium brane pod uwagę w rankingu to możliwości edukacji na uczelni.

  Wyniki rankingu:
  WSB w Toruniu miejsce 5, nr 1 w województwie kujawsko-pomorskim
  WSB w Poznaniu miejsce 6, nr 1 w Wielkopolsce
  WSB we Wrocławiu miejsce 9, nr 1 w województwie dolnośląskim
  WSB w Gdańsku miejsce 11, nr 1 w województwie pomorskim.

  Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia jest założycielem Grupy Wyższych Szkół Bankowych.